Da Poet ve Barış Demirel’den “Bi Milyon”

Da Poet’in düet ve iş birlikleri konusundaki hevesi malum. 15. yılımızı kutladığımız partide Murat Ertel, Seda Erciyes, Barış Demirel, Lara Di Lara ve nice müzisyenle birlikte hazırladığı setinin etkisini üzerimizden hâlâ atabilmiş değiliz. Yerli hip hop sahnesinin yerinde duramayan MC ve prodüktörü, şimdi de yeni bir projeyle heyecan yaratıyor. Son yıllarda müzikal ortaklıklarını farklı formatlardaki yayınlarla genişleten Da Poet ve Barış Demirel ikilisi, 22 Mayıs’ta bir EP yayımlayacak. 


Da Poet’in kurduğu çiçeği burnunda plak şirketi Nuhado Records’tan çıkacak DPBD isimli EP’den kulaklarımıza çalınan ilk şarkı “Bi Milyon” oldu. Barış Demirel’in iç sızlatan trompet melodileriyle açılan şarkı, old school hip hop titreşimleriyle devam ediyor. İkilinin geçtiğimiz yaz Kamufle’yle birlikte yayımladığı “Ofsayt”tan da aşina olduğumuz futbol referanslarından bu parçada Hollandalı golcü Van Persie nasibini alıyor. 

Barış Demirel’in kırılgan ama coşkulu melodileriyle Da Poet’in zihne kitlenen flow’unun dansı, dört şarkılık DPBD için merak kabartıyor. Bu esnada Nuhado etiketiyle geçtiğimiz günlerde yayımlanan diğer kayıtlara da bir kulak vermenizi tavsiye ederiz!