Daedalic Entertainment’ın “The Lord of the Rings” macerası “Gollum”la başlıyor

Almanya merkezli oyun geliştiricisi Daedalic Entertainment, geçtiğimiz günlerde The Lord of the Rings serisinin video oyunu haklarını aldıktan sonra yayınlayacağı ilk oyunu duyurdu.

Middle-earth Enterprises ortaklığıyla hazırlanacak ilk oyun, serinin gizemli karakterlerinden Gollum’u merkezine alacak. The Lord of the Rings – Gollum, 2021 yılında PC ve “o zamanlar kullanılacak olan tüm oyun konsollarına” uygun formatlarda yayınlanacak. Daedalic Entertainment’ın kurucularından Carsten Fichtelmann, yaptığı açıklamada oyunculara Orta Dünya’nın en ikonik karakterlerinden biri olma imkânı verecek oyunlarında Gollum’un hikâyesini J.R.R. Tolkien’ın kitaplarına sadık kalarak ama bugüne dek hiç anlatılmamış bir şekilde sunacaklarını vurguladı.

Daedalic Entertainment ve Middle-earth Enterprises iş birliğiyle daha fazla The Lord of the Rings oyunu gelecek. Bu projenin karakter odaklı oyunlarla devam edeceği tahmininde bulunursak, Orta Dünya’da yüzlerce video oyunu çıkaracak malzeme olduğu aşikâr. Tabii bir “Samwise Gamgee” oyunu ne kadar ilgi çekici olurdu, hayal etmek güç.