Dame D.O.L.L.A.’dan Portland’a sevgilerle

Shaquille O’Neal, Chris Webber, Kobe Bryant gibi birçok NBA yıldızı hip hop sahnesinde de şansını denemiş ama bu uğraşları bir hevesten / hobiden öteye geçememişti. Portland Trail Blazers’ın yıldız oyun kurucusu Damian Lillard ise mikrofon başında da parkede olduğu kadar iddialı. Dame D.O.L.L.A. mahlasıyla şimdiye dek üç albüm yayımlayan (son albüm Big D.O.L.L.A. çok iyi!) Lillard, şimdi de Portland’a adadığı yeni bir şarkıyla karşımızda.

“Portland’a olan bağım basketboldan çok daha büyük. Oakland’da doğdum ama burası benim evim oldu” diyen Lillard, “Home Team” parçasının klibinde hem çocukluğundan hem de Portland’daki yıllarından fotoğraflara yer vermiş. Klibin başlarında yüzünde maskeyle rap yapan Dame D.O.L.L.A., üç ay önce hayatını kaybeden kuzeni Brandon “Chef B” Johnson’a ve protestoların ilk günlerinden bu yana desteklediği Black Lives Matter hareketine de selam duruyor.

NBA sezonu Orlando’da Disney ev sahipliğinde 30 Temmuz’da yeniden başlıyor. Damian Lillard önderliğinde Portland Trail Blazers’ın playoff yapabilmesi için önünde epey zorlu sekiz maç var. Antrenman maçından paylaşılan videoya bakacak olursak, Lillard bu zor hedefi gerçekleştirmeye odaklanmış.