Danny Pudi, Avatar: The Last Airbender dizisinde

Netflix, bugüne dek hayata geçirdiği neredeyse tüm manga / anime uyarlamalarıyla olumsuz eleştiriler toplasa da bu konudaki ısrarını sürdürüyor. One Piece, Sword Art Online ve Yu Yu Hakusho gibi serilerin canlı aksiyon uyarlamaları üzerine çalışmalarını sürdüren platformun gündemindeki bir başka fan favorisi seri ise Avatar: The Last Airbender. Uzundur hazırlıkları süren diziye katılan son isim, popüler sit-com Community’nin Abed’i Danny Pudi oldu.


Henüz bu transfer Netflix tarafından doğrulanmasa da haberi duyuran Avatar News, Danny Pudi eklemesini güvenilir kaynaklardan işitmiş. Kendisini Avatar: The Last Airbender anlatısında çok sık karşımıza çıkmasa da bu evrenin en zeki ve karmaşık karakterlerinden biri olan mucit Mechanist rolünde izleyeceğimize işaret ediyor söylentiler. Geek âleminde çokça sevilen Pudi’nin kadroya katılması, proje için heyecanı katlayan bir gelişme olarak yorumlanabilir.

Çekimlerin geçtiğimiz haftalarda Kanada’nın Vancouver şehrinde başladığı biliniyor. Birer saatlik sekiz bölümden oluşan ve sektörde “çığır açacağına” inanılan LED teknolojisiyle çekilen ilk sezon, Netflix’in bugüne kadarki en yüksek bütçeli projeleri arasında yerini aldı bile. Platform benzer uyarlamalarda serilerin orijinal yaratıcılarıyla çalışmayı alışkanlık edinmiş olsa da Avatar: The Last Airbender için bu tür bir ortaklık kurulmamış.

Baş karakterlerden Aang’ı Gordon Cormier (Lost in Space), Katara’yı ise Kiawentiio Tarbell (Anne with an E) canlandırıyor. Serinin en güçlü ateşbükücülerinden Zuko’yu Dallas Liu (PEN15) suretinde izleyeceğiz. Ian Ousley (13 Reasons Why) ise Katara’ın abisi Sokka rolüyle kamera karşısına geçecek.

The LEGO filmlerinin yapımcısı Dan Lin, yapım şirketi Rideback ile Avatar: The Last Airbender dizisinin prodüksiyonundan sorumlu. Showrunner künyesi daha önce TNT için Leverage ve Nikita dizilerine el atan Albert Kim’e gidiyor.

Danny Pudi, 2022 bitmeden vizyona girecek Dave Franco imzalı romantik komedi Somebody I Used to Know’da Alison Brie, Haley Joel Osment ve Amy Sedaris gibi isimlerle birlikte karşımıza çıkacak. Senaryo da Dave Franco – Alison Brie ikilisi tarafından kaleme alınmış. Ayrıca şu sıralar post prodüksiyon sürecinde olan animasyon dizi Transformers: Earthspark’ta da Bumblebee’nin sesi Danny Pudi olacak.