Daredevil dizisinin dönüşü resmiyet kazandı

WandaVision, Loki, The Falcon and the Winter Soldier, What If…?, Hawkeye, Moon Knight derken Marvel sinematik evreninin Disney+ kanadı uzundur beklenen bir dizi projesiyle genişlemeye devam ediyor. Netflix menşeli Marvel işleri içinde en takdir toplayanlar arasında  bulunsa da ekran macerası üç sezon süren, 2018’deki iptalinden bu yana ses soluk kesilen Daredevil dizisi, yeni bir proje ve yaratıcı ekiple dönüş yapmaya hazır.

Advertisement

Yapılan anlaşma nedeniyle 2020’ye dek hakları Netflix’te bulunan, dolayısıyla iptalinin ardından bir çeşit kontrat savaşına kurban giden dizinin hayranları #savedaredevil kampanyasını başlatmış; oyuncu kadrosundan da kampanyaya büyük destek gelmişti. Daredevil, namıdiğer Matt Murdock (Charlie Cox) karakterinin evrene dönüşü ise kısacık da olsa varlık gösterdiği Spider-Man: No Way Home filmiyle olmuştu. Öte yandan kendisinin baş düşmanı Kingpin, namı diğer Wilson Fisk (Vincent D’Onofrio) ise Hawkeye dizisinin sürprizlerinden biriydi. İki karakterin de yakın dönem Marvel projelerinde yer alması nedeniyle, yeni bir Daredevil projesinin duyurulması beklenen bir gelişme oldu.

Kingpin (Vincent D’Onofrio)

İki ismin oyuncu kadrosunda yer aldığına dair henüz resmî bir açıklama yapılmamış olsa da en azından yaratıcı ekipte kimlerin bulunduğu belli olmuş durumda. Covert Affairs dizisinden anımsanabilecek Matt Corman ile Chris Ord ikilisinin hem senaryoyu yazıp hem de yürütücü yapımcı olarak görev alacakları kesinleşti. Kendilerinin yaklaşan projeleri arasında, Jackie Chan başrollü aksiyon – gerilim filmi Five Against a Bullet da var.

Öte yandan Disney+’ın yakın dönem Marvel dizileri arasında yalnızca Daredevil yok elbette. Sinematik evrenin ilk Müslüman süper kahramanı olacak, 16 yaşındaki Pakistan asıllı Kamala Khan’a odaklanacak Ms. Marvel, 8 Haziran’da prömiyer yapacak. Geçtiğimiz günlerde yayımlanan fragmanıyla beklentilerin bir tık düştüğü, Tatiana Maslany başrollü She-Hulk: Attorney at Law için ise 17 Ağustos bekleniyor.