“Dark Crystal: Age of Resistance” müziklerinin plak baskısı yolda

Jim Henson’ın 1982 yapımı fantastik filmi The Dark Crystal’ın Netflix ve Jim Henson Company ortak yapımı dizi uyarlaması The Dark Crystal: Age of Resistance’ın büyüleyici aleminin en önemli unsurlarından olan Daniel Pemberton imzalı müzikleri, plak formatında yayınlanıyor.

Kuklalar ve nefes kesen detaylarıyla sıra dışı bir seyir deneyimi sunan The Dark Crystal: Age of Resistance’ın 10 bölümlük ilk sezonu 30 Ağustos’ta izleyiciyle buluştu. Toplamda 27 şarkıdan oluşacak soundtrack albümü, iki plaklık bir baskıyla geliyor. İlk plakta Daniel Pemberton’ın besteleri, ikinci plakta da Pemberton ve Samuel Sim iş birliği olan şarkılar yer alacak. Soundtrack albümünün plak baskıları, Music.Film Recordings etiketiyle 7 Şubat’ta raflarda olacak.

New York’taki Museum of Moving Image’da şubata kadar görülebilecek The Jim Henson Exhibition’dan fotoğrafları geçtiğimiz hafta Bant Mag. Instagram hesabından paylaşmıştık. Seçkimizde The Dark Crystal aleminden güzelliklere de rastlayabilirsiniz.

Dizinin müziklerinin yazılmasından prodüksiyona dair onlarca detaya dair detaylı bilgiler barındıran The Crystal Calls – Making the Dark Crystal: Age of Resistance belgeseli de Netflix’te izlenebilir.