Dark Horse, Dave McKean'in kısa filmlerini özel bir derlemeyle satışa sunuyor

Kariyeri boyunca birçok prestijli ödül kazanan ve başta Neil Gaiman’la Sandman serisi için yaptığı çalışmalar olmak üzere birçok özel çizgi romana imza atan Dave McKean’in kısa filmleri Dark Horse tarafından özel bir sette bir araya getiriliyor.

Sanatçının sürreal kısa filmleri ve  kısa belgesellerinin tamamını bir araya getiren Blu-Ray baskı, her filmin perde arkasına dair detayların yer aldığı kapsamlı bir kitapla birlikte geliyor. Setlerden fotoğraflar, posterler, taslak çizimler vb. birçok ilginç detayın yer aldığı Dave McKean: Short Films, sanatçının hayranlarının koleksiyonlarında mutlaka yer alması gereken bir derleme olacak.

Söz konusu Blu-Ray – kitap setinde yer alacak filmler arasında McKean’in Velvet Underground üyesi John Cale’le iş birliği olan Neon, kendine has müzisyen Buckethead’e saygı duruşu niteliğinde olan The Ballad of Buckethead, sanatçının aynı isimli grafik romanından uyarlanan Signal to Noise, MTV’nin farklı projeleri ve kanalları için yapılan kısalar ve birçok ilginç film bulunuyor. 10 Temmuz 2018’de raflarda olacak derlemenin ön siparişi için buraya tıklamanız yeterli.