Dark Horse'tan bir müjde daha: Neil Gaiman'ın iki kısa hikayesi çizgi roman oluyor

Geçtiğimiz günlerde Margaret Antwood’un ilk grafik romanı Angel Catbird ve World Of Warcraft: Chronicles serisiyle gündemimize gelen yayınevi Dark Horse’tan heyecan verici bir haber daha geldi! Neil Gaiman’ın iki kısa hikayesi, Troll Bridge ve How To Talk To Girls At Parties, çizgi roman oluyor.

Gaiman’dan alıştığımız fantastik unsurlarla dolu Troll Bridge, 2009 yılında yayınlanan ve Neil Gaiman’ın kısa hikayeleri ve şiirlerinin bulunduğu Smoke & Mirrors isimli derlemede yer alan hikayelerden biri. Küçük bir çocuk ve kendisine işkence eden bir troll’ün hikayesini konu eden Troll Bridge‘in çizgi roman uyarlamasında çizimler, Gaiman takipçileri için tanıdık olan bir isimden geliyor: Colleen Doran. Sandman: Dream Country‘de Neil Gaiman’la çalışmış olan Colleen Doran, X-Men, Wonder Woman ve Star Trek gibi serilerde de karşımıza çıkmıştı.

troll bridge

How To Talk To Girls At Parties isimli Neil Gaiman hikayesiyse 2006’da yayınlanan  Fragile Things: Short Fiction and Wonders isimli kısa hikaye derlemesinde yer alıyordu. Bir partide kızlarla konuşmaya çalışan utangaç bir çocuğun, sürekli olarak başka gezegenlerden gelen kızlarla diyaloğa girmesini konu eden eğlenceli hikayenin, Elle Fanning ve Nicole Kidman’ın rol alacağı film uyarlaması da gündemde. Dark Horse’tan yayınlanacak çizgi roman uyarlamasında çizimlerini göreceğimiz isimler Daytripper ve Casanova gibi nefis çizgi romanları birlikte hazırlayan Fabio Moon ve Gabriel Ba.

girlsatparties-0b5a9

Dark Horse’tan yapılan açıklamaya göre How To Talk To Girls At Parties çizgi romanı haziran ayında, Troll Bridge de eylül ayında raflarda yerini alacak!