David Lynch’in “Wisteria” isimli yeni Netflix projesi ufukta göründü

Karantina sürecini YouTube kanalından ilgi çekici ve kendine özgü tatlarda yayınlarla sık sık karşımıza çıkarak geçiren David Lynch, Twin Peaks: The Return’den bu yana ilk uzun soluklu projesi için çalışmalara başladı. 

Lynch’in fan sitesi Welcome To Twin Peaks’in haberine göre, yeni projenin ismi Wisteria. Netflix’te yayımlanacak ve bir mini dizi olarak kurgulanacak. Çekimler de Mayıs 2021’de Van Nuys, California’daki Calvert Studios’da başlayacak. Söz konusu stüdyo, Twin Peaks: The Return’deki kimi sahnelerin çekimlerine de ev sahipliği yapmıştı.

Serinin tüm bölümlerini yazan ve yönetmenliğini de üstlenecek David Lynch, yapımcı rolünü 2006 yapımı Inland Empire’dan bu yana birçok iş birliği yaptığı Sabrina S. Sutherland’le paylaşacak. Sutherland, Lynch’in hava durumu raporları paylaştığı ev serisi Weather Report’un da yapımcısıydı.

Lynch hayranlarının bu projeye dair araştırmaları da 2020’nin başlarından bu yana devam etmekte. Reddit kullanıcısı canthaveit, Şubat 2020’de projenin ismi Wisteria’yı da belirterek bir paylaşım yapmış ve casting sürecinin başladığını duyurmuştu. Üstelik Wisteria için birer saatlik 25 bölümün sipariş edildiğini de öne sürmüş, sonrasında bu sayıyı 13 olarak güncellemişti. Çekimlerin de 200 günlük zaman zarfında Los Angeles’ta yapılacağını yazmıştı.

Netflix-David Lynch ortaklığına dair ilk ürünü, yönetmenin 74. yaş gününde sürpriz bir şekilde yayımlanan What Did Jack Do?kısası olmuştu. Bir sorgu odasının ev sahipliği yaptığı kısa filmde David Lynch bir cinayet zanlısını sorgulayan dedektife hayat veriyor. Sorguladığı karakter de Jack isimli, konuşan bir maymun.

Meditate America

David Lynch “Meditate America” adlı bir çevrimiçi yardım konseri düzenliyor. 3 Aralık’ta ücretsiz olarak erişime açılacak konserde Elvis Costello, Kesha ve Dune uyarlamasında Lynch’le yolları kesişen Sting sahne alacak. 

Karantina sürecinde çeşitli mecralarda çizim yapmak, film çekmek ve meditasyon hakkında konuşan Lynch zaten transandantal meditasyonla içli dışlı olduğunu ve faydalarını her fırsatta dile getiriyordu. Şimdiyse bunu daha geniş bir kitleye yaymak için kolları sıvamış. Yardım etkinliğinin amacı ise yetişkinlerden çocuklara, çok daha fazla insana transandantal meditasyon öğretebilmek.

Yükleniyor...