David Lynch’ten sürpriz bir Netflix kısası: “What Did Jack Do?”

David Lynch, 74. yaş gününü sürpriz bir kısa film paylaşarak kutladı. Twin Peaks, Elephant Man, Blue Velvet, Mulholland Drive gibi izleyenin gerçeklik algısını sorgulayan yapımların yaratıcısı David Lynch, What Did Jack Do? isimli 17 dakikalık kısasını Netflix’ten yayınladı.

Evet, tahmin edebileceğiniz gibi yine tuhaflıkların temelini oluşturduğu bir film What Did Jack Do?. David Lynch yalnızca kamera arkasında değil; filmde gördüğümüz iki karakterden biri olarak da karşımıza çıkıyor. Bir sorgu odasının ev sahipliği yaptığı kısa filmde David Lynch bir cinayet zanlısını sorgulayan dedektife hayat veriyor. Sorguladığı karakter de Jack isimli, konuşan bir maymun… Filmde David Lynch’in Dean Hurley ile kaydettiği “True Love’s Flame” isimli yeni bir şarkı da duyuluyor.

Her David Lynch filmi gibi tam olarak anlamak için birkaç kez karşısına oturmak gereken What Did Jack Do?, an itibariyle Netflix’ten izlenebilir. David Lynch’in 74. yaşını kutlamak için biz de Bant Mag. No:53’te Gizem Winter’ın illüstrasyonlarıyla hazırladığımız A’dan Z’ye: David Lynch dosyasını hatırlatalım. Buradan ulaşabilirsiniz.