David S. Goyer açıkladı: "Sandman"in senaryosu, "fantastik bir yazara" emanet!

Neil Gaiman’ın kült çizgi romanı Sandman‘in ilk sinema uyarlaması için uzun yıllardır süren bekleyiş yakında sona eriyor. Filmin yapımcılığını üstlenen David S. Goyer, Sandman filminin Jack Throne tarafından yazılan senaryosunun, “fantastik bir yazar” tarafından yeniden elden geçirildiğini açıkladı.


Filmin prodüksiyonunun 2016’da başlamasını planladıklarını dile getiren Goyer, Joseph Gordon-Levitt’in yönetmenliğini üstleneceği Sandman filmi için ağır ama doğru adımlar attıklarını dile getirdi. Çizgi romanları yayınlayan Vertigo’nun, filmin yapım şirketi olan New Line’a her türlü desteği verdiğini belirten David S. Goyer, henüz senaryo için çalıştıkları ismi açıklayamayacağını ama Sandman hayranlarının çok mutlu olacağı bir isim olduğunu sözlerine ekledi.

1988-1996 yılları arasında yayınlanan Sandman çizgi romanları, Neil Gaiman’a birçok ödül getirmiş ve çizgi roman tutkunlarının gönlünde ayrı bir yer kazanmayı başarmıştı. Sandman‘in film uyarlamasında başrolde kimi izleyeceğimizi henüz bilmesek de Joseph Gordon-Levitt’in yönetmen koltuğunda oturuyor olması, serinin hayranlarının aklındaki en büyük soru işareti olsa gerek.