David Tennant, "Chew" çizgi romanının animasyon uyarlamasının seslendirme kadrosunda!

2005 ve 2013 yılları arasında Doctor Who olarak izlediğimiz David Tennant, çizgi roman tutkunlarını epey heyecanlandıracak yeni bir animasyon filminin seslendirme kadrosuna dahil oldu. Image Comics tarafından yayımlanan Chew çizgi romanının sinema uyarlamasında ana karakterlerden birini ünlü oyuncu seslendirecek.


Henüz vizyon tarihi belli olmayan Chew animasyon filmde Mason Savoy karakterini seslendireceği açıklanan ilk isim Robin Williams olmuştu. Williams’ın geçtiğimiz yıl hayatını kaybetmesinin ardından prodüksiyonu bir süreliğine ertelenen Chew için yapımcılar bir başka ünlü oyuncu ile anlaşmış.

Film, Tony Chu isimli yediği şeylerle iletişime geçebilen bir tür medyum olan dedektifin, ortağı Mason Savoy’la olan ilişkisini konu eden ilk Chew çizgi romanından uyarlanıyor. Çizgi romanın yaratıcılarından biri olan John Layman, Comic Book Resources isimli web portalına yaptığı açıklamada David Tennant’ın geçtiğimiz günlerde New York’ta Mason Savoy karakterinin seslendirmelerini kaydetmeye başladığını duyurdu. David Tennant’ın yakında sesini duyacağımız tek animasyon yapımı da Chew olmayacak. Önümüzdeki yıl vizyona girmesi planlan Joel Foster ve Leon Joosen yönetmenliğinde hazırlanan Reds and Grays isimli animasyonda da seslendirme ekibinde Tennant yer alıyor.

John Layman’ın senaryosunu yazdığı filmin yönetmenliğini de fotoğrafçı Jeff Krelitz üstleniyor.