David Tennant ve Michael Sheen, "Good Omens" dizisinde rol alacak

Fantastik edebiyatın iki önemli figürü Terry Pratchett ve Neil Gaiman’ın aynı isimli kitabından uyarlanacak Amazon dizisi Good Omens‘in oyuncu kadrosuna katılan ilk isimler Doctor Who ile tanınan David Tennant ve Masters Of Sex‘in başrol oyuncularından Michael Sheen oldu.

Son zamanlarda American Gods ve Lucifer gibi uyarlamalarıyla gündemde olan Neil Gaiman’ın peş peşe gelen üçüncü televizyon uyarlaması olacak Good Omens, birer saatlik altı bölümden oluşacak. 2018’de izleyiciyle buluşması planlanan dizinin tüm bölümlerinin uyarlama senaryosu da Neil Gaiman imzası taşıyor. Pratchett’ın ölümünün ardından Good Omens‘i tek başına uyarlamak istemediğini söyleyen fakat bu projede hem yapımcı hem senarist olarak yer alan Gaiman, efsanevi yazar Pratchett’ın ailesinin desteğiyle bu projeyi hayata geçirdiklerini dile getiriyor.

Dizinin oyuncu kadrosunda yer alacağı açıklanan ilk isim David Tennant ve Michael Sheen oldu. Fantastik unsurlar ve nefis bir hayal gücüyle kıyameti farklı ve eğlenceli bir şekilde ele alan Good Omens‘in dizi uyarlamasında David Tennant’ın canlandıracağı karakter Crowley isimli bir şeytan. Michael Sheen ise Aziraphale isimli müşkülpesent bir meleği oynayacak.