Neil Gaiman'dan sürprizlerle dolu yeni bir kitap geliyor!

3 Şubat’ta yayımlanacak yeni Neil Gaiman kitabı,  Trigger Warning: Short Fictions and Disturbances  adını taşıyor. Ünlü yazarın çeşitli kısa hikayelerinden oluşan kitapta, Gaiman’ın Doctor Who‘nun 50. yılı için yazdığı bir hikaye de yer alacak.

Headline tarafından yayımlanacak kitaptaki bir başka kısa hikaye de yine Gaiman severlerin aşina olduğu American Gods‘la ilgili.  Black Dog isimli hikaye, Gaiman’ın en ünlü romanlarından biri olan American Gods‘ın dünyasına kısa bir ziyaret yapmamızı sağlayacak.

Güzel bir haber de 3 Şubat’a kadar beklemek istemeyenlere! Zira kitaptaki hikayelerden bölümler içeren  A Little Trigger isimli e-kitap 13 Ocak’ta internetteki yerini alacak. Kitabın orijinalinde yer alacak The Thing About Cassandra isimli hikaye de söz konusu e-kitapta okunabilecek.

trigger


Neil Gaiman’ın efsanevi serisi Sandman de şu günlerde sinemaya uyarlanıyor. Filmle ilgili gelen son haberlerde, yapımcı Warner Bros.’un David Goyer ve Jack Thorne’un yazdığı senaryodan çok memnun olduğu yönündeydi. Gaiman’ın da yapımcılardan biri olduğu filmin yönetmenliğini Joseph Gordon-Levitt ve David Goyer üstlenecek.