Koray Kantarcıoğlu'nun ''Bitmap Landscapes'' kitabının lansmanı 9 Mayıs'ta Bant Mag. Mekan'da!

Koray Kantarcıoğlu’nun Bitmap Landscapes / Bitmap Manzaralar serisinde yer alan çalışmaları Wounded Wolf Press tarafından kitaplaştırıldı! Kitabın lansmanı, 9 Mayıs’ta kitaptaki çalışmaların sergisi ve sanatçı ve yayınevi ile yapılacak söyleşi ile Bant Mag. Mekan’da olacak! O gün ayrıca Wounded Wolf Press’ten yayınlanan Asphodel & KAOSMOS’un split EP’si de ilk kez satışa sunulacak.
Koray Kantarcıoğlu’nun 2002’den bu yana üzerinde çalıştığı Bitmap Landscapes (Bitmap Manzaralar) serisi, yer yüzü şekillerinin oluşumlarından, deprem gibi doğal fenomenlerden ve astrofotoğrafçılıktan ilham alıyor. Kantarcıoğlu, çizimlerinin temel elemanı olarak pikseli kullanıyor ve PC’lerde bulunan standart çizim yazılımı MS Paint ile çalışıyor. 1 yıllık bir çalışmanın ürünü olan Bitmap Landscapes kitap projesi, Koray Kantarcıoğlu’nun 2003-2014 yılları arasındaki üretimlerini bir araya getiriyor. Kitapta ayrıca Küratör Kristina Kramer ve Doğa tarihçisi Luke Keogh’a ait birer yazı da yer alıyor. Koray Kantarcıoğlu’nun aynı dönemde yaptığı müzik kayıtlarından oluşan bir CD de kitabın yanında yer alıyor.

İlk defa satışa sunulacak başka bir ürün ise iki yerli müzisyenin (Asphodel & KAOSMOS) split 7’’ EP’si (45lik) olan Music for Observatories I. Bu yayın, Brian Eno’nun ‘Music for Airports’a bir gönderme niteliği taşıyan ve bir seri olarak planan eserin ilk parçasıdır.

Lansman günü, Bitmap Landscapes’i ve Music for Observatories’i o güne özel indirimli fiyatı olan 50 TL ile satın alabilirsiniz.

Onun dışında, Wounded Wolf Press tarafından yayınlanmış kitap, CD gibi birçok formattaki geçmiş yayınları da 2 hafta boyunca Bant Mag. Mekan’dan edinebilirsiniz.

Program, saat 18:00’de sanatçılar ve yayın evi ile söyleşi ile başlayacak. Sergi 23 Mayıs’a kadar ziyarete açık olacak.

koray poster bant 2 hafta-03 (1)