Jeff Buckley’nin kendi sesinden bir kitap: “Jeff Buckley: His Own Voice”

Jeff Buckley’nin yaratım sürecine ve kişisel hayatına odaklanan Jeff Buckley: His Own Voice adlı kitap, önümüzdeki sonbahar yayımlanacak.

Buckley’nin uzun yıllar, özenle tuttuğu günlüğünden bölümlerin yanı sıra, daha önce hiçbir yerde görmediğimiz fotoğraf ve şarkı sözlerini içeren kitap, müzisyenin Orange County’de geçirdiği çocukluk döneminden Mayıs 1997’deki ölümüne kadar bir panaroma sunuyor.  

Yazarlardan birisi Buckley’nin annesi Mary Guibert. Guibert, kitabı daha önce müzisyenin biyografisini yayımlayan, Rolling Stone dergisinin kıdemli yazarı David Browne ile birlikte yazmış. Ayrıca, Mary Guibert, 15 Ekim’de yayımlanacak Jeff Buckley: His Own Voice hakkında, kitap başlığının anlamını da derinleştiren şöyle bir açıklama yapmış:

‘’Jeff’in başarılarından kendine pay çıkaran, onun ağzından, onun yerine konuşan pek çok kişi oldu bu zamana kadar ve bundan sonra da olacaktır. Bu sayfaları insanlarla paylaşarak, oğluma kendi sesiyle, kendi adına konuşma hakkı veriyorum. Bu sayede onun ne kadar tatlı, eğlenceli ve müthiş bir insan olduğunu fanlarının ve herkesin görebilmesini istiyorum.’’

(Yazı: Merve Coşkun)