“Dune”un sinematik evrenini keşfe çıkan bir kitap

Merak, sabırsızlık ve heyecanla yolunu gözlediğimiz Dune’un baş yapımcısı Tanya Lapointe’den filmin yapım sürecini konu eden bir kitap geliyor: The Art and Soul of Dune.

The Art and Soul of Dune; Frank Herbert imzalı Dune’u ekrana getirmek için epey uzun bir yolculuğa çıkan ekibin gözbebeklerimize sunduğu bir şölen. Hazırlık aşamasından yapım sürecine, karakter ve mekân tasarımlarından kullanılan özel efektlere kadar her şeyi görsellerle destekleyen kitapta; Denis Villeneuve, Timothée Chalamet, Rebecca Ferguson, Oscar Isaac gibileriyle gerçekleştirilen özel röportajlar da var. 

The Art and Soul of Dune, filmin vizyon tarihiyle aynı gün (22 Ekim) piyasaya çıkacak. Ön siparişi açılmış durumda. Detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Sürprizlerle dolu özel set

Insight Editions tarafından sunulan The Art and Soul of Dune‘un standart baskısının yanında bir de sınırlı basılmış özel bir set var. Saifu bezinden hazırlanmış kapaklı bir çantada, kitabın yanı sıra filme ilişkin çeşitli güzellikleri toplayan setin ilk 700 baskısında yönetmen Denis Villeneuve, yazar ve baş yapımcı Tanya Lapointe, görüntü yönetmeni Greig Fraser ve başrollerden Timothée Chalamet ile Josh Brolin’den ayrı ayrı imzalanmış birer kart var.

Greig Fraser’ın sette çektiği fotoğraflar, film için hazırlanan ve daha önce hiç görülmemiş 80 sayfalık Fremkit kitapçığının bez ciltli reprodüksiyonu da mevcut. Sete göz atmak isteyenleri şöyle alalım.

Filmin müziklerine imza atan Hans Zimmer, bu devasa set için de 2 beste daha yapmış. Kitapla birlikte şarkılar için download kodu da geliyor.

Yazı: Açelya Eren