''Ready Player One'' romanının sinema uyarlamasında yönetmen Spielberg oldu!

Ernest Cline’ın ödüllü bilim kurgu kitabı Ready Player One‘ın sinema uyarlaması için seçilen yönetmen Steven Spielberg oldu. 80’lere birçok gönderme yapılan kitabın uyarlaması, ünlü yönetmenin yakın gelecekte çekeceği ikinci kitap uyarlaması olacak.

Şu sıralar başrolünde Tom Hanks’in yer aldığı ve Joel – Ethan Coen kardeşlerin senaryosunu yazdığı Bridge Of Spies filmiyle meşgul olan Steven Spielberg, bu filmin ardından Roald Dahl’ın ünlü The Big Friendly Giant (Koca Sevimli Dev) kitabının sinema uyarlaması için kolları sıvayacak.

Dün yapılan açıklamalara göre, Ernest Cline’ın 2011 yılında yayımlanan Ready Player One kitabının da sinema uyarlamasından Spielberg sorumlu olacak. 2044 yılında geçen ve OASIS isimli hayali bir oyunu merkezine alan bilim kurguda bolca 80’ler referansı yer alıyor. Kitapta Gremlins‘ten Back To The Future‘a birçok 80’ler filminin geçtiğini düşünecek olursak, Steven Spielberg de 80’ler sinemasının yaratıcılarından biri olarak, film adına doğru seçimmiş gibi duruyor. Söz konusu uyarlama için Christopher Nolan ve Peter Jackson’ın da ismi geçiyordu.

ready player one