“Animaniacs” 2. sezon için geri sayım başlasın

Animaniaclar’ın zamanı geldi
Ve bizler maksimum çılgınız
O yüzden arkanıza yaslanın ve rahatlayın
Düşene kadar güleceksiniz
Bizler Animaniac’ız!

Warner Bros.’un animasyon departmanında hayat bulup stüdyoyu birbirine katan Yakko, Wakko ve Dot isimli 3 çılgın kardeşin merkezde yer aldığı 90’lar dizisi Animaniacs geçtiğimiz sene küllerinden doğmuş; sadık hayranları nostalji trenine doldurup 13 bölümlük bir yolculuğa çıkarmıştı. Hulu çatısında hayata geçen, künyede bir kez daha Steven Spielberg adını gördüğümüz yapımın 2. sezonu için geri sayım başladı. Tarih duyurusu içeren yeni tanıtım, takvimlerde 5 Kasım’ı işaretlememiz gerektiğini söylüyor.

Gelen sinopsise göre bir kez daha popüler kültüre dair göndermeler ve müzikal şovlara doyarken, üçlünün kötü şöhretleriyle ün salmış tarihi kişiliklerin başına bela oluşunu izleyeceğiz. Tress MacNeille, Rob Paulsen ve Jess Harnell’dan oluşan orijinal seslendirme kadrosu yeniden mikrofon başında. Hatırlatalım: İlk sezonuyla 5 adet Emmy’ye uzanan yeni nesil Animaniacs, iddialı dönüşünün ardından 3. sezon onayını da almıştı.

Tom Ruegger tarafından yaratılan orijinal seri, 1930’larda büyük bir kargaşaya sebep olan kahramanlarımızın stüdyonun su kulesine hapsedilmesi ile başlıyor ve esaretten kurtulup maceralarına devam edişi üzerinden öyküsünü kuruyordu. 1993-1998 arasında yayımlanıp 5 sezon devam eden seri büyük ses getirmiş, Peabody başta kimi prestijli ödülleri hanesine yazdırmıştı.