DC Comics çizgi romanı “Dark Knights: Metal” için bir şarkı da Chino Moreno’dan

Geçtiğimiz haftalarda Dark Knights: Metal isimli çizgi romanı için Mastodon üyesi Brann Dailor’ın bestelediği ve seslendirdiği özel bir şarkı yayınlayan DC Comics, aynı seriye bu kez Deftones solisti Chino Moreno’yla devam ediyor.

Scott Snyder, James Tynion IV, Jim Lee, John Romita Jr. ve Andy Kubert gibi çizgi roman dünyasının yıldız isimlerinin elinden çıkma DC Comics serisi, Batman’in baş kahramanı olduğu ve DC evreninin en geniş zamana yayılan maceralarından biri. Joker, Flash, Wonder Woman gibi birçok popüler DC karakterinin de yer aldığı serinin en yeni yayını, Dark Knights: Metal ’da yaşanan olayların öncesini konu ediyor.

Brann Dailor’ın “Red Death” şarkısında olduğu gibi, Chino Moreno’nun şarkısında da davulların başında The Dillinger Escape Plan’den tanıdığımız Gil Sharone, bas gitarda Eminem ve Twenty One Pilots gibi isimlerle çalışmış ödüllü prodüktör Mike Elizondo ve gitarlarda eski Marilyn Manson gitaristi ve film müziği bestecisi Tyler Bates bulunuyor. Deftones’un erken dönemlerini seven hatta özleyenleri, Moreno’nun DC Comics’in yeni çizgi romanı için kaydettiği “Brief Exchange”de sıkı bir nostalji bekliyor.