James Gunn’ın DC çıkarması “The Suicide Squad” yaklaşırken

“Kauji” kisvesinde şehri hedef alan dev bir deniz yıldızı, sosyopat bir dağ gelinciği ve iki ayaklı, konuşan bir köpek balığı. Guardians of the Galaxy ile Marvel sinematik evrenine nostaljik bir uzay macerası kazandıran James Gunn; DC’ye geçiş yaptığı The Suicide Squad ile yeniden, rengârenk bir karakter galerisiyle karşımızda. 

Bu yazın yüksek gişe hedefli yapımları arasında yer alan filmden yeni bir fragman paylaşıldı. Buradan izlenebilir.

Bir devam filmi olmadığına vurgu yapılsa da formül ilk filmle aynı: Hapishaneden çıkabilmek için Task Force X’e katılmak durumunda kalan kötü karakterlerimiz, en az kendileri kadar kötülerle mücadele ediyorlar. Harley Quinn, Col. Rick Flag, Captain Boomerang gibi tanıdık yüzler de eşlikçi.

Dönüş yapan Margot Robbie, Joel Kinnaman, Jai Courtney ve Viola Davis’in yer aldığı kadroda Idris Elba, John Cena, Alice Braga, Peter Capaldi, Storm Reid, Pete Davidson, Sylvester Stallone ve Taika Waititi gibi heyecan verici isimler de mevcut. Filmden paylaşılan en yeni fragman, Idris Elba’nın canlandırdığı Bloodsport ve Viola Davis’in hayat verdiği Amanda Waller’ın gergin “sohbetiyle” açılıyor. Yeni Suicide Squad’ın Bloodsport etrafında kurgulandığını anlıyoruz. 

Guardians of the Galaxy filmleriyle, kalabalık süper kahraman ekipleri eşliğinde güzel vakit geçirtmeyi alışkanlık edinen James Gunn, Suicide Squad için de karakter havuzunu oldukça geniş tutmuş. Sylvester Stallone tarafından seslendirilen yürüyen köpek balığı King Shark, Guardians of the Galaxy serisinde Vin Diesel’ın seslendirdiği Groot’u akıllara getiriyor.

Green Lantern çizgi romanlarının pek de akılda kalmayan kötülerinden Javelin (Flula Borg) ve lağımlardaki fareleri kontrol ederek zaman zaman Gotham City’de korku salan Ratcatcher (Daniela Melchior), ilk kez sinematik uyarlamalarda karşımıza çıkan karakterlerden. Fragman da iki karakteri de kısa da olsa görüyoruz.

The Suicide Squad, 30 Temmuz 2021’de vizyonda.