DC Comics ilk non-binary kahramanını gururla sunar

DC Comics’in Ocak 2021’de başlatacağı Future State serisi; kocaman antolojiler, tek bölümlük içerikler ve daha fazlasıyla süper kahramanlarını yepyeni rollere ve maceralara sürükleyecek. Televizyon, animasyon ve film dünyasından ödüllü yazar ve sanatçıları bir araya getiren proje, Justice League’e yeni karakterler ve kahramanlar ekliyor. Takımın yeni “en hızlısı” ise, Earth-11’dan dünyaya seyahat eden non-binary kahraman Jess Chambers, nam-ı diğer Kid Quick.

Kid Quick, yeni takımının resmî The Flash’i olacak

Kid Quick, çıkışını Ivan Cohen ve Eleonora Carlini’nin DC’sVery Merry Multiverse çizgi romanında yapacak olan Teen Justice takımında yer alıyor. DC’s Very Merry Multiverse adlı özel sayı, 9 Aralık’ta piyasada olacak. Kid Quick daha sonra, Future State: Justice League’e geçiş yaparak yeni takımının resmî The Flash’i olacak. Ayrıca Superman, Wonder Woman, Batman, Green Lantern ve Aquaman’i de imaj değişiklikleriyle göreceğiz.

Cohen, DC’nin karaktere duyduğu ilgiyi şöyle özetliyor: “Earth-11’in ilk non-binary karakterinin Kid Quick olabileceğini önerdim. Editörler Eleonora Carlini’nin karakter tasarımındaki muhteşem yorumunu gördükten sonra, Very Merry Multiverse hikâyelerinin ötesinde bir ilgi duydular.” 

Yazı: Cansu Çubukçu

Yükleniyor...