DC Comics’in kadın karakterlerini bir araya getirecek “Gotham City Sirens”ı David Ayer yönetecek

Geride kalan yılın merakla beklenen çizgi roman uyarlamalarından olan fakat beklentileri karşılayamayan Suicide Squad‘ın ana karakterlerinden biri olan Harley Quinn’i bir kez daha Margot Robbie’nin canlandıracağı Gotham City Sirens, DC Comics evreninin kötü kadın karakterlerini bir araya getirecek. Söz konusu filmin yönetmenliğini, Suicide Squad‘ın da yönetmeni olan David Ayer üstlenecek.

DC Comics evreninin Catwoman, Poison Ivy ve Circe gibi kötü kadın karakterlerini göreceğimiz filme dair detayların önümüzdeki günlerde belli olması bekleniyor. Zira geçtiğimiz yıl Ghostbusters‘ın yeniden yapımıyla başlayan ve Hollywood’da bir furyaya dönüşen, yalnızca kadın kahramanların yer aldığı yeniden çekim filmlere DC Comics’in verdiği karşılık Gotham City Sirens olacak.

Şu sıralar oyuncu kadrosunda Will Smith, Joel Edgerton ve Brad William Hanke’yi bulunduran ve senaryosu da Max Landis imzası taşıyan yeni filmi Bright‘ın çekimlerinde olan David Ayer, önümüzdeki yıllarda daha fazla DC Comics yapımında yönetmenlik koltuğunda oturacak gibi gözüküyor. Suicide Squad‘ın hemen ardından yeni bir DC yapımında görev almaya hazırlanan yönetmenin, Deadshot’ın solo filmini çekmesi için de ismi anılıyordu.