DC'nin "The New Gods" filminin yönetmeni belli oldu: Ava DuVernay

Türkiye’de 20 Nisan’da gösterime girecek A Wrinkle In Time filminin yönetmeni Ava DuVernay, DC Comics’in kült serilerinden The New Gods‘ı beyazperdeye uyarlayacak.

Efsanevi çizgi roman sanatçısı ve yazar Jack Kirby’nin yaratıcısı olduğu The New Gods, DC evreninin ikiz gezegenleri New Genesis ve Apokolips’in yerlilerine verilen isim. Çizgi roman dünyasında Jack Kirby’nin dördüncü dünyası adıyla da anılan The New Gods ekibinde Darkseid, Granny Goodness, Orion ve Big Barda gibi karakterler yer alıyor. İlk macerası 1971 yılında yayımlanan The New Gods‘ın sinema uyarlamasıyla ilgili henüz çok fazla detay verilmiş olmasa da Justice League‘le bağlantıları olması muhtemel gözüküyor.

Söz konusu filmi çekecek olan Ava DuVernay de şimdiden ismini DC’nin sinematik evreni tarihine yazdırdı. Wonder Woman filminin yönetmeni Patty Jenkins’in ardından DC evreninin ikinci kadın yönetmeni olacak DuVernay, çizgi roman tutkunlarının favori serilerinden olan The New Gods‘ın sinema uyarlaması için heyecan ve merak uyandıran bir seçim. DuVernay, şu sıralar HBO’da yayınlanacak ve moda dünyasındaki gerçek bir olaydan uyarlanan Battle of Versailles filmiyle de meşgul.