3 ürün: Cobra Kai figürleri, The Sopranos Monopoly seti, Joëlle Jones posterleri

Bugünlerde önümüze çıkan üç ürün. Gözleri şenlendirmek için.

Diamond Select Toys’un Cobra Kai figürleri

Bir YouTube dizisi olarak başlayan Karate Kid nostaljisi Cobra Kai, Netflix’e transfer olduktan sonra 3. sezonuyla En İyi Komedi dalında Emmy adaylığı elde etmişti. Dizinin gördüğü ilgi de öyle büyüdü ki Johnny Lawrence ve Danny LaRusso arasındaki rekabet artık ekrandan taşıyor ve raflara, masalara geliyor. Diamond Select Toys’un taptaze Cobra Kai serisinde iki baş karaktere John Kreese de eşlik etmekte. Dövüş sanatlarından çeşitli hareketleri yapabilmek adına eklemleri, kolları ve elleri oynanabilir şekilde tasarlanmış.

Ocak 2022’de piyasaya çıkacak figürlere ilişkin detaylar burada.

Monopoly için The Sopranos zamanı

Yaklaşık 90 yıldır kutu oyun denince akla gelen ilk şey olan Monopoly’nin popüler kültürle dansı sürüyor. Star Wars’tan Rick & Morty’ye Pokémon’dan The Stranger Things’e birçok sinematik evrenin Monopoly tahtasına uyarlanmasının ardından sıra The Sopranos’a geldi. Şu sıralar 1 Ekim’de HBO Max’te yayına başlayacak ve orijinal diziden önce yaşananları konu edecek spin-off’u The Many Saints of Newark ile gündemde olan The Sopranos’un New Jersey’deki ikonik lokasyonlarını ele geçirmeye çalışacağız. Whitecaps Shore House, Satriale’s ve Tony Soprano’nun evi gibi.

Detaylar burada.

DC Poster Portfolio: Joëlle Jones

2015-2017 aralığında Dark Horse etiketiyle yayımlanan Lady Killer serisiyle dikkatleri üzerine çeken Amerikalı çizgi roman sanatçısı Joëlle Jones’un DC Comics için yaptığı çizimleri derleyen bir poster seti. DC’nin Poster Portfolio serisi kapsamında hazırlanan derlemede 30×40 cm büyüklüğünde baskılar bulunmakta. Catwoman, Supergirl, Batman ve Wonder Woman gibi kahramanlar için Joëlle Jones’un ellerinden çıkmış 20 kapak illüstrasyonu bir arada.

Haziran 2021’de satışa çıkan sete ilişkin detaylar burada.