Alexandra Monir’den bir DC romanı daha

Black Canary, 75 yıldır DC Comics evreninin önemli karakterlerinden biri. Dövüş sanatları ustası Black Canary, süpersonik “Canary Cry” gücüyle çizgi roman sayfalarının yanı sıra birçok dizi, video oyunu ve animasyonda da boy göstermişti. Şimdi ise yakında çıkacak yeni romanıyla gündemde. 

Black Canary: Breaking Silence isimli romanın yazarı The Timeless serisiyle tanınan Alexandra Monir. Random House Books’ DC Icons serisi kapsamında hazırlanan kitabın 29 Aralık’ta yayımlanması planlanıyor. Jen Bartel’in hazırladığı kapak görseli de göz kamaştırıyor.

Black Canary: Breaking Silence, yazar Alexandra Monir’in DC evrenindeki beşinci kitabı olacak. Monir daha önce Wonder Woman, Batman, Catwoman ve Superman serilerine de katkı vermişti.

Black Canary’nin çizgi roman evrenine ilk adımı 1947 tarihli Flash Comics #86 ile olmuştu. Birds of Prey’in kurucu üyesi ve Justlice League’in önemli parçalarından biri olan Black Canary, televizyon uyarlamalarında da sıklıkla karşımıza çıktı. 2002-2003 yıllarında yayımlanan Birds of Prey dizisinde Rachel Skarsten ve 10 sezon süren Smallville’de de Alaina Huffman bu karaktere hayat vermişti. Son olarak da Jurnee Smollett-Bell şubat ayında gösterime giren Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn) filminde Black Canary olmuştu.

Yazı: Can Özsoy