Bir DC Comics çizgi romanı daha dizi oluyor: ''Lucifer''

Üçüncü sezonu önümüzdeki ay başlayacak Arrow‘a ek olarak, bu sonbahar DC Comics çizgi romanlarından yola çıkarak hazırlanan Gotham, The Flash ve Constantine de yayına başlıyor. FOX’tan yapılan açıklamaya göre, bir başka DC Comics çizgi romanı Lucifer da yakında televizyona uyarlanacak.

Senaryosunu Californication‘ın yaratıcısı Tom Kapinos’un yazacağı Lucifer, aslında ilk olarak Neil Gaiman’ın ünlü Sandman serisinde tanıdığımız bir karakter olan Lucifer Morningstar üzerine kurulu. Sonradan DC Comics’in alt kuruluşlarından Vertigo tarafından özel çizgi romanları yayınlanan Lucifer, yeryüzüne düşmüş bir meleğin maceralarını konu ediyor.

2000-2006 yılları arasında 75 sayı yayınlanan Lucifer serisi baz alınarak hazırlanacak dizide Morningstar’ı Los Angeles’ta bir bar açmış olarak izleyeceğiz. (Bu detay Kapinos’un doğru bir tercih olduğunu işaret ediyor sanki!)

DC Comics’in şu an yayındaki dizilerine eklenen tek kahraman Lucifer değil. Şu anda prodüksiyon aşamasında olan iki farklı dizi daha DC Comics karakterlerinden yola çıkmış durumda. Supergirl ve Titans yakında televizyonda izleyeceğimiz başka çizgi roman uyarlamaları.