“Moon” üçlemesinin son halkası önce çizgi roman oluyor

Moon üçlemesinin, 2009’da yayınlanan Moon ve 2018’de Netflix’te yayına giren Mute adlı devam filminden sonra üçüncü filmi beklenirken, yapımcı ve senarist Duncan Jones, üçlemenin son filmini önce çizgi roman formatında sunmaya niyetlendiğini söyledi.

Jones’un, serinin üçüncü filmini önce farklı bir kanalla izleyiciyle buluşturmak istemesinin sebebi aslında bütçe sıkıntısı çekmesi. Üçüncü film için gerekli bütçeyi bulabileceğinden kuşku duyan Jones, bu sırada hikâyeyi sadece kendine saklamak istemediğini belirtiyor.

“Şu an filmin çizgi romanı üzerine çalışıyorum. Üçüncü film, daha kapsamlı bir film olacak. Daha büyük bütçe gerektiren özgün hikâyeleri ekrana taşımanın zor olduğu bu dönemde film için gereken parayı bulmak güç olacak. Bundan dolayı çizgi romanı yapmayı çok istiyorum. Böylelikle, en azından film bir biçimde ortaya çıkmış olacak. Sonrası için, umuyorum ki, insanlar çizgi romanı okuyup severlerse ben de bu ilgiyi, filmi çekmemi sağlayacak bütçeyi bulmak için kullanacağım.”

Jones, çizgi romanı ne zaman okuyabileceğimizle ilgili bir şey söylemiş değil fakat filmden neler bekleyebileceğimizin ipuçlarını vermiş görünüyor. Serinin ilk iki filminin birbiriyle yalnızca uzaktan ilişkili olduğunu, her ikisinin de aslında kendilerine özgü filmler olduğunu belirten Jones, bu sebeple son filmin de diğer ikisinden oldukça farklı olacağının haberini veriyor şimdilik.

Yazı: Merve Coşkun