Sıkı durun! Static Shock 2021’de geri dönüyor

Lise öğrencisi Virgil Hawkins, deneysel mutajenlere maruz kaldıktan sonra özel bir yetenek edinir ve artık elektromanyetik güçleri kontrol edebilmektedir. Kötülerle savaşmak için kendine Static Shock ismini veren Hawkins, yeteneklerini artırabilmek adına çeşitli teknolojik araçlar tasarlayan ortağı Osgood’la birlikte, kötülere savaş açar…

1993’te tamamı Siyah yazar ve çizer ekibinden oluşan Milestone Media’nın DC Comics vasıtasıyla yayımlamaya başladığı Static Shock serisi, 90’larda büyük ilgi görmüş, 2000 itibariyle yayına başlayan animasyon dizisiyle dört sezon ekranda kalmıştı. Uzun zamandır hiçbir mecrada görmediğimiz bu karakter, sıkı bir dönüşe hazırlanıyor. 

Ekim 2017’den bu yana faaliyetlerini durdurmuş olan Milestone Media, geçtiğimiz ay yayımladığı Milestone Returns #0 başlıklı macerayla bir şeylerin yaklaşmakta olduğunun sinyallerini vermişti. ABD’deki Siyah komünitenin sahiplendiği süper kahraman Static Shock için de özel planlar olduğu kısa süre içinde ortaya çıktı. İlk olarak Şubat 2021’de yepyeni bir Static Shock serisinin başlayacağını söyleyelim. Yeni maceralar, yazar Reginald Hudlin’in kaleminden çıkacak. Bunun dışında yine Hudlin imzalı ayrı bir grafik roman da yolda.

Static Shock’un geri dönüşü çizgi dünyasıyla sınırlı değil. DC Comics ve Warner Bros., söz konusu karakteri ilk kez beyazperdeye taşıma konusunda çalışmalarını hızlandırdı. Reginald Hudlin de bu filmin yapımcı kadrosunda yer almakta. Şimdi de ekibe Black Panther, Creed ve Fantastic Four gibi filmlerde izlediğimiz Michael B. Jordan’ın katıldığı açıklandı. Statick Shock’un yapımcılarından biri olan Jordan, “Siyah süper kahramanlar etrafında yeni bir evren inşa etme sürecinin bir parçası olmaktan dolayı gururluyum” diyor. Kendisi yaşı sebebiyle baş karakteri canlandırmak için uygun durumda değil ama filmde bir başka karakter olarak karşımıza çıkması olası görünüyor.

Yükleniyor...