King Diamond albümü “Abigail” çizgi roman âlemine taşınıyor

King Diamond’ın ürpertici bir cinayeti konu eden Abigail isimli konsept albümündeki karanlık köşke dadanan ruhlar, bu defa çizgi roman dünyasında yeniden canlanıyor. 

Kariyerinde 45 yılı geride bırakan ve Slayer’dan Metallica’ya birçok grubun ilham kaynakları arasında gösterdiği King Diamond’ın 1987 yılında Roadrunner etiketiyle yayımladığı Abigail, diskografisinin ikinci albümü ve baştan sona tematik bir anlatı sunduğu ilk çalışması. Danimarkalı müzisyen şimdilerde, Miriam Natias ve Jonathan La’Fey isimli iki karakterin 1845 yazında ürkütücü bir köşkte yaşadıklarını konu eden albümünü çizgi roman formatında hikâyeleştirmenin heyecanını yaşıyor.  

King Diamond ve Dan Watters ortaklığı ile yazılan; çizimleri ise Damien Worm tarafından yapılan Abigail’i ince ya da sert kapaklı olmak üzere iki versiyonda edinmek mümkün olacak. Ekim itibariyle, Z2 Comics etiketiyle piyasaya çıkacak çizgi romanın özel edisyonunda, albümün yepyeni bir picture disc versiyonu ve çeşitli baskılar da bulunacak.  

King Diamond’ın sürprizleri bununla sınırlı değil. Çizgi romanın daha kapsamlı olan sert kapaklı versiyonunu kendi imzası ile taçlandıracak. Cadılar Bayramı temalı King Diamond maskesi de bu güzelliğinin bir diğer parçası. 

Hikâyelerinden birinin çizgi romana evrilmesiyle büyük bir hayalini gerçekleştiren King Diamond şöyle diyor: “Z2 gibi bir şirketin bünyesinde, yazar Dan Watters ve sanatçı Damien Worm ile çalışmak, bu işi arzulanacak en üst seviyeye taşıyor. Yalnız müziğimin sevenlerini değil; korku türünün takipçileri de hiç şüphesiz bu projenin karanlığı ve tuhaflığından keyif alacak. Şahsen, işimizi sizlere sunmak için Cadılar Bayramı’nı iple çekiyorum. Abigail yeniden yükseliyor.”

Yazı: Kerem Eyüboğlu