John Barrowman, ''Heavy Metal'' çizgi romanının televizyon uyarlamasında rol alacak

Doctor Who, Arrow ve Torchwood gibi dizilerdeki rolleriyle tanınan John Barrowman, 1977’de yayımlanmaya başlayan kült bilim kurgu ve fantastik çizgi roman serisi Heavy Metal‘den bir hikayenin televizyon uyarlamasına oyuncu ve yapımcı olarak dahil oldu.

Heavy Metal dergisinin bu haftaki sayısında yer alan, Erika Lewis’in yazdığı The 49th Key isimli hikayeden uyarlanacak dizide yapımcı olarak Barrowman’e eşlik edecek isimler arasında, söz konusu dergiyi geçtiğimiz yıl satın alan Jeff Krelitz ve David Boxenbaum da bulunuyor. Ayrıca Dark Horse Comics ekibinde uzun süreler yer alan Jeremy Atkins de dizinin yapımcılarından biri olacak.

Derginin önümüzdeki sayılarında da devam edecek olan The 49th Key, Enochia isimli fantastik dünyaya açılan kapının anahtarına odaklanıyor. Dergide hikayenin çizimlerini J.K. Woodward yapıyor.

Comic Book Resources dergisine bir röportaj veren Jeff Krelitz, Heavy Metal‘in her zaman diğer çizgi romanlara göre kışkırtıcı ve vahşi olduğunu vurgularken, bundan sonra gerek internette gerek sinema ve televizyonda da bu kimliği koruyacak çalışmalar yapacaklarını belirtti. Söz konusu dizinin hangi kanal ya da platformda yayınlanacağı ise henüz açıklanmış değil.