Galaksiyi bir kedi kurtaracak: “Strayed”

Captain Marvel’ın Chewie’si ve Saga’nın Lying Cat’inden sonra, Dark Horse Comics, Lou isimli kahraman kediyi Strayed başlıklı yeni serisiyle çizgi roman alemine katıyor.

Peki Lou nasıl bir dünyada, nasıl bir kahramanlık peşinde? Kahramanımızın dünyası, bir Dark Horse yayını olması itibariyle tahmin edebileceğiniz gibi, oldukça kasvetli. Öyle ki, sadece dünya değil, bütün galaksi baskıcı bir askeri yönetimin elinde. Tüm insanları kontrol altında tuttukları yetmiyormuş gibi, yöneticiler uzaydaki diğer canlıları da yok etmekte.

İşte dokuz canlı Lou ve sahibi Kiara böyle bir ortamda karşımıza çıkıyor ve milyonların iyiliği için savaşıyorlar. Bu arada Lou, yalnızca dokuz canlı olmakla kalmıyor, astral seyahat de yapabiliyor. Bu sayede uzayda istediği yere gidebilen ve galaksinin her köşesindeki zorbalığa hayır diyen Lou, Kiara ile birlikte sevginin ve dostluğun hikâyesini yazıyor.

İlk çizgi romanını yazan Carlos Giffoni, The Fantastic Four in Puerto Rico ile bilinen, renklendirmeden sorumlu Juan Doe ve daha önce House of Fear ile Grimm Tales of Terror çizgi romanlarının yaratım sürecinde yer alan Matt Krotzer’in iş birliği ile ortaya çıkan Strayed, 14 Ağustos’ta okurla buluşuyor.

(Yazı: Merve Coşkun)