Aynı galakside yüzlerce yıl önce: “Star Wars: The High Republic”

Star Wars evreni farklı mecralarda genişlemeye devam ediyor. Bu kez Skywalker anlatısının yüzlerce yıl öncesine götürecek bir seriyle karşı karşıyayız: The High Republic. 

Galaktik Cumhuriyet’in altın çağı olarak anılan dönemi işleyecek yeni seri, aralarında IDW Publishing, Marvel, Disney, Viz Media ve Titan Magazines’in yer aldığı çok ortaklı bir yayın formatıyla hayata geçecek. Serinin ilk üç kitabı 5 Ocak’ta yayımlanıyor: Charles Soule’nin kaleme aldığı Light of the Jedi, Justina Ireland’ın yazdığı gençlik romanı A Test of Courage ve Cavan Scott imzalı The Great Jedi Rescue. 

6 Ocak’ta Marvel etiketiyle yayına başlayacak Star Wars: The High Republic serisiyle, evrenin geçmişine detaylı bir şekilde kafa uzatmaya devam. Yine Cavan Scott tarafından yazılan seride Ario Anindito’nun çizimleri yer alacak.

Disney ve IDW Publishing ortaklığıyla dönemi farklı açılardan ele alacak bir başka çizgi roman serisi de yolda. 21 Şubat’ta yayına başlayacak Star Wars: The High Republic Adventures’ı Daniel José Older yazdı, Harvey Tolibao çizdi. 

A Test of Courage romanını yazan Justina Ireland’ın Shima Shinya’yla birlikte kaleme aldığı The Edge of Balance hikâyesi ise Viz Media etiketiyle manga formatında anlatılacak. Daha önce birçok Marvel kahramanına hayat vermiş, Tiger & Bunny serisinin yaratıcılarından Mizuki Sakakibara’nın çizimlerini üstlendiği manga serisinin ne zaman yayımlanacağı açıklanmadı.

Bu yeni macera ve karakter yağmurunda yolunu kaybetmek istemeyenleri düşünen Lucasfilm, karakterleri ve ilişkilerini daha net anlamaya yardımcı olacak bir infografik paylaşmıştı. Yeni Star Wars anlatısı için paylaşılan fragmanla birlikte, hemen aşağıda.