DC Comics ve Looney Tunes kahramanları, dört kitaplık özel bir seriyle bir arada

Daha önce çizgi roman sayfalarındaki yolları Ninja Turtles, He-Man, Sherlock Holmes gibi farklı evrenlerden kahramanlarla kesişen DC Comics kahramanları, bu kez güçlerini Looney Tunes evreninden karakterlerle birleştiriyor.

Ağustos ayında yayımlanacak dört ayrı çizgi roman için güçlerini birleştiren DC Comics ve Warner Bros., DC ve Looney Tunes evrenlerinden karakterlerin ayrı maceralarıyla okuyucuların karşısına çıkacak. Geçtiğimiz yıl Batman ve Elder Frudd karakterlerinin crossover kitabıyla başlayan iş birlikliğinin yeni dalgası da ilginç kesişmeleri beraberinde getirecek.

Her biri 48 sayfadan oluşacak çizgi romanların ilkinde Catwoman’ın Sylvester’la birlik olup Tweety’yi yakalamaya çalışmasına tanık olacağız. Tabii ki Tweety’ye de yardımcı olacak bir DC karakteri mevcut: Black Canary!

dc_looney 1

İş birliğinin ikinci yayınındaysa karşımızda Harley Quinn ve Looney Tunes evreninin nadir “canavarlarından” Gossamer bir araya geliyor. Bir sahilde terkedilmiş bir kutunun içinden çıkan Gossamer’ı ekibine dahil eden Harley Quinn, kendilerine saldıran devasa bir robota karşı koyarken Looney Tunes karakterinden fazlasıyla yardım alacak gibi.

dc_looney2

Serinin muhtemelen en çok ilgi görecek yayını olacak üçüncü kitapsa DC Comics evreninin en popüler kötüsü Joker ve Daffy Duck’ı aynı sayfalarda buluşturacak. Yolu talihsiz bir şekilde Gotham’a düşen Daffy Duck, kendisine ekibine katılmayı ve “sağ kolu” olmayı öneren Joker’a karşı mı gelecek yoksa onun yanında olmayı kabul mu edecek henüz merak konusu.

dc_looney3

Dördüncü ve son maceraysa Lex Luthor’un şirketi LexCorp’ta çalışmaya başlayan ve zaman içinde en güvenilir eleman olarak Lex Luthor’un şahsi korumasına dönüşen Porky Pig’i merkezine alacak. Looney Tunes aleminin saflığını da yanında getiren Porky Pig, ne yazık ki Lex Luthor’un karıştığı büyük skandalda kurban olarak seçilecek.

dc_looney4

Dört kitaptan yayınlanan kapak görselleri, DC’nin son yıllarda ağırlık kazanan karanlık atmosferini bu kesişmelerde de uygulayacağının ipuçlarını veriyor. Şirin Looney Tunes karakterlerinin DC sanatçıları tarafından yorumlanışı şimdiden merak uyandırıyor. Ağustos sonunda satışa çıkacak kitapların her biri 5 Dolar olacak.