Solo "Joker" filminin başrolü için yeni aday: Joaquin Phoenix

Suicide Squad filminde Jared Leto’nun canlandırdığı Joker karakterinin solo filmi için hazırlıklara girişen DC Entertainment, bu kez başka bir aktörle yola devam edecek gibi gözüküyor. Film için gündeme gelen en son isimse Joaquin Phoenix.

Walk The Line, The Master ve You Were Never Really Here gibi filmlerde sergilediği performanslarla akıllarda yer eden Phoenix, yönetmen Todd Phillips’le görüşmelere başladı. Daha önce Todd Phillips’in çeşitli projelerde çalıştığı Leonardo DiCaprio’nun ismi Joker için anılmış olsa da DC Comics okurları sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımlarda Joaquin Phoenix’in bu rol için düşünülüyor olmasından duyduğu memnuniyeti dillendirdi.

Henüz resmiyete dökülmüş bir durum olmasa da henüz ismi bilinmeyen film için açılan IMDB sayfasında Joaquin Phoenix’in Joker’i canlandıracağı bilgisine yer verildi. Jack Nicholson ve Heath Ledger’ın unutulmaz performanslarının ardından Jared Leto’nun performansından memnun olmayan çizgi roman okurlarının karşısına çıkacak bir sonraki Joker’in kim olacağı konusu önümüzdeki günlerde netleşecek gibi duruyor.