Anti kahraman ShadowHawk, 30. yaş günü için geri dönüyor

1992’de kurulan Image Comics’in ilk kahramanlarından ShadowHawk, 30. yaş günü vesilesiyle özel bir macera ile geri dönüyor. Karakterin yaratıcısı Jim Valentino, Facebook’ta yaptığı paylaşımla ShadowHawk 30th Anniversary Special başlıklı çizgi roman için çalıştığını açıkladı.

İlk olarak Deadpool yaratıcılarından Rob Liefeld’in Youngblood serisinin 2. sayısında görülen ve sonrasında Image Comics’in ikonik anti kahramanlarından birine evrilen ShadowHawk, birçokları tarafından Batman ve The Crow’un aritmetik ortalaması olarak tanımlanıyor. Spirit of Justice adı verilen mistik bir güç sayesinde dövüş becerilerini ve çevikliğini artıran kahraman, geride kalan 30 yılda çeşitli serilerde yeniden canlandırılmış, en son 2012 tarihli Bomb Queen VII: The End Of Hope serisinde görülmüştü.

Jim Valentino, ShadowHawk’un geri dönüşünü duyururken eskisi kadar sık çizmediğini fakat çizdiğinde ise her şeyi berbat ettiğini söylese de heyecan veren kapak eskizini de paylaştı. Çizimlerde Spawn, Savage Dragon ve Badrock gibi diğer Image Comics favorilerini de görüyoruz. Anlaşılan henüz detayları paylaşılmayan 30. yaş macerasında ShadowHawk’a birçok eski dostu eşlik edecek.

Ayrıca Jim Valentino’nun 1992’de çizdiği ilk ShadowHawk illüstrasyonu da bu nostalji seansı için tozlu raflardan çıkarıldı. 

Yazı: Cerensu Bartu