“Morrison Hotel” albümünün 50. yılı şerefine bir çizgi roman

Herkesin The Doors ile tanıştığı zamana dair anlatmaya değer bir hikâyesi vardır. Çizgi roman dünyasının efsane isimlerinden Alan Moore’un DC Comics yayınlarıyla tanınan kızı, yazar Leah Moore’un serüveni ise 80’li yılların sonuna uzanıyor. The Doors’la henüz gençken, 1987 yılında çekilen The Lost Boys filmindeki genç vampirlerden birinin mağarasında asılı Jim Morrison posteri aracılığıyla tanışan Moore; o gün bu efsanevi gruba vuruluyor ve biz de onun hayranlığından doğan nefis bir projenin haberini vermekten heyecan duyuyoruz.

The Doors’un 1970 çıkışlı kült albümü Morrison Hotel’in 50. yaşı şerefine bir çizgi roman hazırlanıyor ve bu çizgi romanın 13 Ekim’de raflarda olması bekleniyor. Z2 Comics aracılığıyla yayımlanacak ve hem albümü hem de albümün doğduğu atmosferi kapsayacak anlatı içerisinde Vietnam Savaşı, Ay’a ayak basış, Charles Manson cinayetleri, tutuklandıkları zamanlar ve The Doors üyelerinin müzik dünyasından tanıştıkları ikonlara dair izler olacak.

En sevdiği grubun hikâyesini yazmakla görevli Moore’un keyfine ise diyecek yok. Aileden miras kalan yeteneği sayesinde, grubun hararetli hikâyesini kusursuz bir şekilde kaleme alacağından şüphe duymadığımız sanatçı, aynı zamanda The Doors üyelerinden Robby Krieger ve John Densmore ile detaylar üzerinde çalıştığını söylüyor. Her parça için ayrı birer kitap yazabileceğini, grubun şarkı sözleri ve büyüleyici enerjileri sayesinde çizgi roman için biçilmiş kaftan olduğunu anlatan Moore’un The Doors hikâyesine, birçok sanatçının çizgileri görsel eşlikçi olacak. Kapak tasarımı ise Chris Hunt’ın fırçasından.


Yazı: Asena Büyük


Yükleniyor...