History Channel'ın "Vikings" dizisinin çizgi romanı geliyor

Michael Hirst’ün Vikings dizisinin şubat ayında başlayacak dördüncü sezonu öncesinde, dizinin hayranlarını heyecanlandıracak bir haber geldi. Titan Comics, History Channel’da yayınlanan dizinin çizgi roman serisini yayınlamaya başlıyor.

Doctor Who: Who-ology ve seriden uyarladığı radyo oyunlarıyla tanınan Cavan Scott’ın yazdığı, özellikle DC Comics’in Robin ve Catwoman serilerinde karşımıza çıkan Staz Johnson’ın çizdiği Vikings çizgi romanı, dizide Travis Fimmel tarafından canlandırılan Ragnar Lothbrok karakterine odaklanıyor. Lothbrok’un yeni zaferleri ve mücadelelerini göreceğimiz çizgi roman serisinin ilk kitabı olacak God Head‘in kapak tasarımı da paylaşıldı.

Vikings-1-Cover-A-by-Shane-Pierce-c26c4

Cavan Scott, Vikings çizgi romanıyla ilgili yaptığı açıklamada çocukluğundan beri Viking hikayelerine büyük bir tutkusu olduğunu ve böyle bir şansı yakaladığı için çok mutlu olduğunu dile getirdi. Dizinin ilk üç sezonunu heyecanla takip ettiğini belirten Scott, Vikings karakterlerini çizgi roman alemine taşımak için sabırsızlandığını sözlerine ekledi.

Dizinin 18 Şubat’ta başlayacak dördüncü sezonunun fragmanını aşağıda görebilirsiniz.