Vertigo'dan "Fables" spin-off'u geliyor: "Everafter: From The Pages Of Fables"

Çizgi roman severler için kült mertebesine ulaşmış birçok serinin yayınevi olan Vertigo’nun 2002’den bu yana tam 150 bölümünü yayınladığı Fables serisi 2015 yazında sona ermişti. Bill Willingham’ın yarattığı karanlık ve fantastik serinin takipçileri için güzel bir haber geldi.

Telltale Games’in Fables serisinden yola çıkarak hazırladığı The Wolf Among Us video oyununu iki yıl önce çizgi romana uyarlayan Matthew Sturges ve Dave Justus’un yazdığı, Travis Moore’un çizimlerini yaptığı Fables spin-off’u Everafter: From The Pages of Fables, önümüzdeki eylül ayında raflardaki yerini alacak. Fantastik bir casus hikayesi anlatacak olan Everafter, Bo Peep, Peter Piper ve Hansel gibi Fables okuyucularının aşina olduğu karakterlerle birlikte birçok yeni kahramanı da barındıracak.

Fables‘ın sonlandığı yerden devam edecek olan Everafter hakkında ilk açıklama yapan isimlerden biri Bill Willingham oldu. Şimdiden klasikler arasında yer alan çizgi roman serisinin yaratıcısı Willingham, Everafter‘ın birçok sürprizi beraberinde getireceğini ve Fables dünyasında sihir ve gizem eşliğinde neler olup bittiğini gözler önüne sereceğini dile getirdi.

Everafter‘ın ilk macerası, eylül ayında hem dijital hem basılı olarak okuyucuların huzuruna çıkacak. The Hound ve Supreme Blue Rose gibi çizgi roman çalışmalarıyla tanınan Tula Lotay’in ilk Everafter kapağı için hazırladığı çizimi aşağıda görülebilir.

everafter