Sony, Valiant Comics’in sinematik evrenini “Harbinger” ile başlatıyor

Süper kahraman filmleri ve çizgi roman uyarlamalarının son yıllarda gördüğü ilgi, yapım şirketlerini yeni arayışlara yöneltti. Marvel ve DC Comics’in çizgi romanlarından uyarlanan sinematik evrenlere bir yenisi daha ekleniyor: Valiant Comics.

1989 yılında kurulan Amerikalı çizgi roman yayıncısı Valiant Comics, özellikle Harbinger, Bloodshot, Shadowman ve X-O Manowar gibi karakter odaklı serileri ve bu karakterin kesiştiği Valiant Universe’le tanınıyor. Sony’yle çizgi romanları ve karakterlerinden yola çıkarak yapılacak beş farklı yapım için anlaşma sağlayan Valiant Comics, sinematik evrenini Harbinger filmiyle başlatacak. Bu filmde de göreceğimiz Bloodshot karakterinin solo filmi de söz konusu evrenin ikinci yapımı olacak. İki seri için de ikişer film düşünüldüğü ve Valiant Comics’in birçok karakterinin yer aldığı Harbinger Wars çizgi romanının da uyarlanmasının planlandığı da gelen haberler arasında.

harbinger-wars

Jim Shooter ve David Lapham’ın yazıp çizdiği Harbinger, bugüne kadar dünya genelinde beş milyondan fazla satışla Valiant Comics’in en popüler serilerinin başında geliyor. 1992 yılında başlayan Harbinger serisi, süper güçlere sahip genç bir grubun maceralarını konu ediyor.