“Marvel’s Spider-Man: Miles Morales”ten parmak ısırtan oynanış videosu

Sony ve Insomniac Games ortaklığıyla sene sonunda yayımlanacak Marvel’s Spider-Man: Miles Morales oyunundan yedi dakika uzunluğunda bir oynanış videosu paylaşıldı. PlayStation 5 konsolunda hazırlanan demo, hareket ve dövüş mekanikleriyle olduğu kadar oyunun hikâyesine dair verdiği ipuçlarıyla da merak uyandırıyor.

Sony’nin düzenlediği PlayStation 5 etkinliğinde tanıtılan oyunlardan biri olan Marvel’s Spider-Man: Miles Morales, oyuncuları karla kaplı bir New York’a götürecek. Miles Morales’in yaşadığı Harlem, oyunun mesken edindiği bölge olacak. Noel tatilinden hemen önce başlayacak oyunda taraflarının bir enerji şirketi ve üst düzey teknolojiyle donatılmış bir suçlu ordusunun olacağı bir savaş patlak veriyor. 

2018’de piyasaya sürülen Marvel’s Spider-Man’in devamı olarak kurgulanan oyunda, Miles Morales’in Spidey’e evrilme sürecini tamamlayacak bir olay örgüsü bizi bekliyor. Oyunun kreatif direktörü Brian Horton, serinin ilk iki oyunu arasındaki farklılıklardan biri olarak Peter Parker ve Miles Morales karakterlerinin kişisel özelliklerine dikkat çekiyor. Parker’ın kahramanlığının trajedilerden doğduğuna dikkat çeken Horton, Miles Morales’in aile ve arkadaşlarıyla iç içe bir hayatı olduğunu ve kimi zaman çevresindekileri “Spidey hayatına” da dâhil ettiğini vurguluyor.

Miles’ın Tinkerer isimli yeni düşmana karşı koyacağı oyundan paylaşılan video ağzımızı sulandırmaya yeterli. Spidey’nin örümcek ağlarıyla bir otobüsü kurtarmaya çalıştığı anlara dikkat! PS5 ile gelecek teknolojik yeniliklerin tamamından faydalandığı belirtilen Marvel’s Spider-Man: Miles Morales, PS4 için de ayrı bir versiyonla satışa çıkacak.