Giancarlo Esposito yeni “Far Cry” oyununda karşımıza çıkabilir

Söylentilere göre Giancarlo Esposito, yıl bitmeden yayımlanması beklenen video oyunu Far Cry 6’te bir karakteri canlandıracak. Aralarında Jim Jarmusch’un Night on Earth’ünün de olduğu birçok film ile The Mandalorian ve Breaking Bad gibi dizilerle tanınan aktör, “büyük” bir oyun üzerine çalıştığını söylemiş ancak hangisi olduğu hakkında bilgi vermemişti. 

Gamereactor UK’in iddialarına göre bahsi geçen oyun Far Cry 6. Fakat bu haber, yayımlanmasından kısa bir süre sonra siteden kaldırıldı. Haber silinmiş olsa bile ekran görüntüsü hâlâ internette dolaşıyor. Ubisoft’un bu ay düzenleyeceği büyük Ubisoft Forward etkinliğinde bu konuda net bir açıklama gelme ihtimali yüksek.

Kaldırılan haberde Esposito’nun canlandırdığı karaktere dair herhangi bir bilgi verilmemişti. Haberin doğruluğu tartışılır tabii ama oyunun sıkı takipçileri bu fikre şimdiden ısınmış gözüküyor. Dizilerde canlandırdığı kötü karakterlerle ünlenmiş Esposito’nun, Far Cry gibi kötüleriyle nam salmış bir oyuna çok yakışacağına eminiz.

Oyun sektörünün büyük oyuncularla çalışmasına bu aralar daha sık rastlıyoruz, heyecanla beklediğimiz Cyberpunk 2077’da baş karakterlerden birini Keanu Reeves canlandıracak örneğin. Son dönemin ses getiren oyunlarından Death Stranding’de de Norman Reedus’u izlemiştik.

Yazı: Hazal Günal