Devil’s Due Comics’in dijital arşivi hafta boyunca ücretsiz

Hafta başından itibaren birçok müzisyen evlerinden çıkamayan insanlar için sosyal medya hesaplarından dinleyicilerine canlı konserler veriyor, insanlar bulundukları yerlerden  üretimlerini paylaşarak mental olarak zorlayıcı bu süreci dayanışma içinde geçirmeye çalışıyorlar. Bir başka güzel haber ise çizgi roman dünyasından geldi.

Amerikalı bağımsız çizgi roman yayıncısı Devil’s Due Comics‘in dijital arşivine  haftanın geri kalanı boyunca ücretsiz bir şekilde erişebilecek.

Fiziksel olarak okumayı tercih eden okuyucular için ise güvenliklerine dair bir açıklama yapan DDC; grip benzeri semptomlar gösteren çalışanlarının on dört gün boyunca evde istirahat etmelerini istediklerini, depolarında her bölümde temizlik ve dezenfeksiyon protokollerine uyulduğunu, herhangi bir çalışanın paketleme işleminden önce depo boyunca yerleştirilen dezenfektanları kullandığını belirtti. Ayrıca kargolama işlemi sırasında kuryeyle çalışanın 10 metre gibi bir mesafeyi koruması gibi önlemler aldıkları da bu açıklama içerisinde.

Bizler de size bu dijital arşivden üç Devil’s Due Comics çizgi romanı önermek istedik. Tüm koleksiyona da buradan ulaşabilirsiniz. 

Barack The Barbarian 

Yazarının siyasi bir hicivden daha fazlası diye nitelendirdiği büyülü bir dünyaya açılan çizgi roman uzak bir gelecekte tanıdık karakterle geçiyor. Baş kahramanın yaratımında Barack Obama’dan esinlenildiği Barack The Barbarian’da birçok siyasi yan karakterle de karşılaşıyoruz.

Mercy Sparx

2008 yılından beri okuyucusuyla buluşan Mercy Sparx kendini cennetin gizli silahı olarak görüyor. İyi olanlar için çalışan ve dünyada saklanan haydut melekleri yakalamakla görevli Mercy Sparx’ın uzun yolculuğuna göz atabilirsiniz.

Boogily Heads

İçinde kaybolmak için çok uygun görünen Boogily Heads; hayal gücüyle yarattığı bir evrenden kurtulmaya çalışırken başına ürkütücü olaylar gelen ve kendini yanlış maceraların içinde bulan kahramanımızın dost canlısı yaratıkların yardımını aldığı bir eve dönüş macerası.

Yazı: Selcan Kuhak