Marvel evreninin tüm örümcekleri bir araya geliyor

Çizgi roman okurları için, süper kahramanların çeşitli gruplar ya da özel ekipler halinde toparlanıp güçlerini birleştirmesi genellikle destansı serüvenleri beraberinde getiriyor. Marvel’ın merak uyandıran bir görselle tanıttığı Spider-Geddon’ sa bu kulvardaki diğer “crossover” çizgi romanlarından ayrışıyor.

Adeta Rick & Morty ’ye selam durarak Marvel evreninde yer almış tüm “Spider-” karakterlerini bir araya getirecek olan Spider-Geddon, Peter Parker gibi popüler olmasa da örümcek içgüdüleri kuvvetli olan diğer karakterlerle de tanışmak için ilginç bir başlangıç olabilir.

Spider-Verse serisinin bir devamı olarak kurgulanan Spider-Geddon, daha önce The Amazing Spider-Man serisine imza atmış olan Dan Slott ve bir diğer yazar Christos Gage tarafından yazılmış. Peter Parker’ın yakında yayınlanacak Marvel’s Spider-Man oyununda görüleceği versiyonunun yer alacağı çizgi romanda göreceğimiz diğer “Spider-” karakter arasında Spider-Gwen, Scarlet Spider, Spider-Man Noir, Spider-Woman ve Earth-616 Spider-Man gibileri bulunuyor.

Ekim ayında raflarda yerini alacak olan ilk Spider-Geddon serisi öncesinde paylaşılan görseli aşağıda görebilirsiniz.

spider-geddon