“Sandman” dizisine parmak ısırtan oyuncu kadrosu

Neil Gaiman’ın 1989’dan bu yana farklı serilerle genişleyen Sandman evreninin epeydir beklenen sinematik uyarlamasına yakında kavuşacağız. Netflix’te yayımlanacak ve Gaiman’ın da yaratıcı ekipte yer alacağı dizinin oyuncu kadrosuna dair sır perdesi de aralandı.

Dream karakterini, geçtiğimiz sonbaharda çıkan söylentilerde olduğu gibi Netflix projesi Velvet Buzzsaw’da ve Terrence Malick‘in Song to Song’unda izlediğimiz Tom Sturridge canlandıracak. Game of Thrones yıldızlarından Gwendoline Christie de bu evrene Lucifer karakteriyle adım atacak. 

Dream Krallığı’nın güvenilir koruyucusu Lucienne’e Vivienne Acheampong; Dünyanın sahip olduğu her şeyi tatmak isteyen kaçak The Corinthian’a ise Narcos’la tanınan Boyd Holbrook hayat verecek. Kadroda yer alacak diğer isimler arasında Charles Dance, Asim Chaudhry ve Sanjeev Bhaskar var.

Serinin favori karakterlerinin başında gelen Death’i kimin oynayacağı henüz açıklanmadı. Tabii ki meraklı bekleyiş sürüyor. Bizim adayımız Aubrey Plaza! Legion’daki Lenny performansına benzer bir tatta, harika bir Death olmaz mıydı?