“Cowboy Bebop” dizi uyarlamasından ilk tadımlık

2017’den bu yana gündemde olan Netflix’in Cowboy Bebop uyarlamasından ilk tadımlık, TUDUM etkinliği kapsamında paylaşıldı. 

1998 yılında Japon televizyon kanalı TV Tokyo’da yayına başlayan Cowboy Bebop, Cartoon Network’ün Adult Swim programında yer verdiği ilk anime yapım olarak biliniyor. Serinin baş karakterleri olan Spike Spiegel ve Jet Black de bir uzay gemisiyle farklı gezegenlerdeki suçluları yakalamakla görevlendirilmiş bir ikili. Bruce Lee’yi andıran dövüş yeteneklerine sahip olan Spike Spiegel’i Netflix uyarlamasında, komedi serisi Harold & Kumar ve yeni nesil Star Trek filmlerinde izlediğimiz John Cho canlandırıyor. Jet Black rolünde ise daha önce Luke Cage dizisiyle Netflix ekranlarında boy göstermiş Mustafa Shakir var. Meksika asıllı oyuncu Daniella Pineda (Jurassic World: Fallen Kingdom) ise ödül avcısı ekibinin bir diğer parçası Faye Valentine suretinde kamera karşısında.

Seriyi dünya çapında bir fenomene dönüştüren anime dizisinin yaratıcısı Shinichirō Watanabe, Netflix dizisinde danışman olarak yer almış. Yine anime dizisinin müziklerini besteleyen Yoko Kanno da canlı aksiyon uyarlaması için stüdyoya girmiş. TUDUM’da paylaşılan jenerikten anlaşılan, harikalar yaratmış.

Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows (2016) ve High Fidelity (2020) gibi yeni nesil uyarlama ve remake işlerine filmografisinde sıklıkla rastladığımız André Nemec, dizinin yürütücü yapımcısı. 19 Kasım’da Netflix üzerinden erişime açılacak 10 bölümlük ilk Cowboy Bebop sezonu için heyecanı yükselten açılış jeneriği hemen aşağıda.