Todd Phillips ve Martin Scorsese, solo "Joker" filmi için kolları sıvadı

Warner Bros., DC Comics’in en popüler kötü karakterlerinden biri olan Joker’in gençliğini konu eden yeni bir film için hazırlıklara başladı.  The Hangover  filmleriyle tanınan Todd Phillips’in senarist ve yönetmen olarak yer alacağı filmin yapımcı kadrosunda sinemanın yaşayan efsanelerinden Martin Scorsese de bulunuyor.

Daha önce Jack Nicholson ve Heath Ledger’ın çeşitli Batman filmlerinde canlandırdığı ve performanslarıyla bir ikona dönüştürdüğü Joker karakterini, Suicide Squad filminde Jared Leto canlandırmıştı. Gelen haberlere göre, yoldaki filmde gençlik yıllarını göreceğimiz karakteri başka bir isim canlandıracak. Fakat bir yandan DC Comics uyarlamalarını çekmeye devam eden Warner Bros., şu an yapım aşamasında olan Suicide Squad 2 ve Gotham City Sirens filmlerinde Joker rolü için yine Jared Leto’yla çalışıyor olacak.

Filmin senarist ekibinde 8 Mile filminin senaristi Scott Silver da bulunuyor. Scorsese’nin filmografisindeki kült polisiye filmlerden yola çıkarak 80’lerin Gotham’ında karanlık bir atmosferle karşımıza çıkacağına dair ipuçları verilen solo Joker filminin oyuncu kadrosuna dair detayların önümüzdeki haftalarda paylaşılması bekleniyor. Joker filmine dair gelişmeler için takipte kalın!