De La Soul, 11 yılın ardından yeni albümü için Kickstarter'da proje başlattı

De La Soul, yeni albümü için Kickstarter’da oluşturdukları proje ile hayranlarından destek istiyor.

1987 yılında kurulan ve birçok önemli müzisyen ile ortak projelerde yer alan hip-hop üçlüsü De La Soul, uzun zaman ardından stüdyoya giriyor. Gorillaz, David Byrne, Little Dragon ve 2 Chainz gibi müzisyenlerle yaptıkları çalışmalar ile bir dönem sık sık anılan isimlerden olan De La Soul, uzun zamandır birlikte müzik yapmaya ara vermişti.

Kickstarter’da paylaştıkları projelerinde, son derece mütevazı bir şekilde anlattıkları yeni albümlerindeki tek eksiğin bir miktar para olduğunu ve bu yeni albümleri için çok heyecanlı olduklarını söyleyen Posdnous, Dave ve Maseo’nun projesinin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Sample konusunda daha önce başları çok yanan De La Soul, “Sample dediğiniz şey bir parçadan aldığınız bölümün, yeniden yorumlanması veya üzerinde oynamalar yapıp yeni bir şeye dönüştürülmesidir. Uzun zaman boyunca sample polisliği yaptık ama artık sıkıldık. Şimdi sırada kendi sample’larımızı üretmek var. Yeniden biraraya geldiğimiz albümümüzü üretmek, mikslemek, kaydetmek, basmak, hayranlarımıza duyurmak ve ulaştırmak için de sizin yardımınıza ihtiyacımız var” açıklamalarını da proje sayfasında paylaşıyor.

11 yılın ardından yayınlayacakları ve henüz ismi belli olmayan albümün bu sene Eylül ayında bitmesi planlanıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=yyCpa2H7mpQ