Deadpool 3: Hugh Jackman bir kez daha Wolverine oluyor

Avustralyalı oyuncu Hugh Jackman, 2000 yılında Bryan Singer imzalı X-Men filminde ilk kez Wolverine olarak karşımıza çıkmıştı. Marvel sinematik evreninin şahlandığı dönemin öne çıkan yüzlerinden biri oldu ve 2017’de vizyona giren Logan filmine dek karakteri oynamaya devam etti. Hatta bir Marvel kahramanını en uzun süre canlandıran oyuncu olarak Guinness Rekorlar Kitabı’na bile girdi. Aradan beş yıl geçti ve Hugh Jackman için yeniden Wolverine olma zamanı geldi. Üstelik yeni Deadpool filminde.

Marvel sinematik evreninde yeni bir faza geçilmesiyle birlikte olası yeni Wolverine oyuncuları için söylentiler de gündemde kendine yer bulmuştu. Karl Urban, Tom Hardy, Daniel Radcliffe, Jon Bernthal gibi isimler öne atılsa da yeni Logan için resmî bir karar alınmamıştı. 

Gelişmeleri duyuran, Deadpool yıldızı Ryan Reynolds oldu. Sosyal medya hesaplarından paylaştığı videoda geçtiğimiz haftalarda D23 fuarına katılamadığı için üzüntülerini dillendiren Reynolds, bu süre zarfında serinin üçüncü filmi için kafa patlattıklarını, uzun uzun çalıştıklarını, beyin fırtınaları yaptıklarını ama henüz bir yere varamadıklarını söylüyor ve ekliyor: “Bir tane iyi fikrimiz var!”. Doğrusu, gerçekten hiç fena fikir değil!

Bir kez daha Hugh Jackman suretindeki Wolverine ile kavuşacağımız Deadpool 3 filminin ilk senaryo taslağı Bob’s Burgers ile tanıdığımız Wendy Molyneux ve Lizzie Molyneux-Loeglin tarafından yazılmıştı. Senaryoyu son hâline getiren isimler ise ilk iki filmin yazarları olan Rhett Reese ve Paul Wernick. 

Yönetmen koltuğu ilk filmde Tim Miller, ikinci filmde de David Leitch’a teslim edilmişti. Bu pozisyonda bir değişiklik daha yaşanıyor. Ryan Reynolds ile 2021’de vizyona giren Free Guy filminde de çalışan, çeşitli Stranger Things bölümleri için de kamera arkasına geçen Shawn Levy rejisiyle bir Deadpool macerası izleyeceğiz. Free Guy’a rağmen heyecan yüksek!

Disney’in 20th Century Fox’u almasının ardından çekilecek ilk Deadpool macerası olacak filmin henüz bir vizyon tarihi yok. Bu detayla birlikte serinin devamına dair aklında soru işaretleri oluşanlar için Marvel Studios başkanı Kevin Feige gönüllere su serpiyor: Deadpool 3 de ilk iki film gibi R-Rated olarak vizyona girecek.