Deerhoof davulcusu Greg Saunier’den sürpriz cover albüm

Dünyanın farklı yerlerinden müzisyenler salgınla değişen hayat koşullarına farklı şekillerde cevap vermeye devam ediyor. Kimi Code Orange gibi boş salonlardaki konserlerini canlı yayınlıyor, kimi Neil Young gibi evlerinden verdikleri konseri hayranlarıyla paylaşıyor. Deerhoof’un davulcusu Greg Saunier ise, bu sırada metal parçaları coverlamakla meşgul. 

Saunier, karantina zamanlarında, favori thrash metal grubu Voivod’un 1991 yılında yayınladığı Angel Rat albümünü baştan sona coverladı. Kayıların yer aldığı albüm de Deerhoof’un resmî sitesi ve Bandcamp hesabında yayınlandı.

Albümün büyük bir hayranı olduğunu söyleyen Saunier, Angel Rat piyasaya çıktığından bu yana akustik bir versiyonunu kaydetmenin hep kafasının bir yerinde olduğunu söyledi. Saunier, çıkış tarihinin üzerinden 30 yıl geçen albümün şu an içindeki temalarla beraber daha da anlam kazandığını düşünüyor ve Angel Rat’i coverlamanın kendisi için keyifli olan kısmının da bu olduğunu ifade ediyor. Bu arada Saunier’in takipçileri onun Voivod hayranlığını uzun zamandır biliyordu. Favori şarkısının Voivod’dan “Jack Luminous” olduğunu  verdiği bir röportajında anlatmıştı. 

Saunier’in yorumu, akustik gitar ve yumuşak vokalleri ile “The Prow” ve “Golem” gibi sert şarkılara ayrı bir anlam kazandırıyor. Yetenekli davulcunun Angel Rat’e getirdiği sıra dışı yorumu buradan dinleyebilirsiniz.  

Yazı: Can Özsoy

Yükleniyor...